domek
zaloguj się
polski niemiecki
Historiaplacówki

Przedszkole powstało w ramach współpracy transgranicznej Gminy Zgorzelec oraz Gminy Schoenau-Berzdorf. Władze obu gmin postanowiły stworzyć siostrzane placówki opieki nad najmłodszymi. Realizację inicjatywy umożliwił Europejski Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska Saksonia, w ramach którego projekt pn. "Krasnoludki - przedszkola bez granic" otrzymał dofinansowanie.

Placówka w Jędrzychowicach mieści się w nowocześnie wyremontowanym budynku, gdzie dzieci znajdą przyjazne, bezpieczne miejsce. Każda sala została tematycznie zaprojektowana. Jest miejsce na zabawę, naukę języka niemieckiego, wypoczynek i spożywanie posiłków, które będą przygotowywane na miejscu. Wokół budynku znajduje się duży i bezpieczny plac zabaw. Placówka zapewnia dzieciom nie tylko opiekę. Duży nacisk położony jest na współpracę polsko-niemiecką. Integracja dzieci polskich i niemieckich przybiera różnorodne formy. Od wspólnych imprez przez wycieczki, naukę języka niemieckiego po wymianę doświadczeń pomiędzy polskimi i niemieckimi opiekunami oraz rodzicami. Zapewniamy troskliwe i indywidualne podejście do potrzeb każdego dziecka.

Rodzice dzieci mają dostęp do internetowego monitoringu, dającego możliwość obserwacji dziecka na bieżąco z domu lub pracy. Kadra przedszkola zapewnia dzieciom rozwój talentów, spędzanie dużej ilości czasu na powietrzu oraz uczy ich mądrej i bezstresowej pracy w grupie.